S Tampom za naslov

Blackhawksi novim 'breakom' do velikog finala NHL lige

Hokejaši Chicago Blackhawksigrat će u velikom finalu NHL lige nakon što su u odlučujućoj, sedmoj utakmici finala Zapada slavili kod Anaheim Mighty Ducksa s 5-3 i zaključili seriju s 4-3 u pobjedama...

Chicago će se po treći puta u zadnjih pet godina boriti za Stanleyev pokal, a protivnik u finalu bit će im Tampa Bay Lightning. Blackhawksi su poveli kod Anaheima u prvoj trećini zgodicima kapetana Jonathana Toewsa, a pobjednik je bio odlučen već u 34. minuti kada su Brandon Saad i Marian Hossa povećali vodstvo na 4-0.

Do kraja druge trećine za domačine je zabio Ryan Kessler, a tračak nade za Duckse pojavio se u 52. minuti, kada je Corey Perry smanjio na 2-4. Dvije minute kasnije Brent Seabrook je postigao peti zgoditak za goste, a 42 sekunde prije kraja konačan rezultat postavio je Matt Beleskey.

Chicago je pet puta bio prvak, a zadnji puta 2013. godine, dok je Tampa osvojila naslov 2004. Prva utakmica finala je u srijedu u Tampi.