Barakude poklekle u finalu protiv Crne Gore

Vaterpolisti Crne Gore pobijedili su Hrvatsku s 8-7 (3-1, 2-2, 2-1, 1-3) u finalnoj utakmici Svjetske lige na bazenu Morača u Podgorici

Za obje reprezentacije to je bio prvi nastup u finalu Svjetske lige, a Crna Gora je iskoristila prednost domaćeg terena i puno bolju odnosno dužu pripremu za ovo natjecanje, te se dokopala naslova pobjednika. Hrvatska je za osvajanje drugog mjesta dobila nagradu od 70.000 dolara.

Crna Gora je u ovoj utakmici imala odličan šut s vanjskih pozicija, čak šest od osam golova zabili su na taj način. Prednjačio je Nikola Janović s ukupno 4 gola, Zloković je dodao dva, a vrlo raspoložen bio je i crnogorski vratar Miloš Šćepanović s 10 obrana. U Hrvatskoj reprezentaciji su Hinić, Obradović i Bušlje zabili po 2 gola, a Skuno 1.

Crna Gora je u prvoj četvrtini povela s 3-0, da bi Obradović pred sam kraj prve dionice zabio prvi gol za hrvatsku reprezentaciju. Do kraja utakmice su domaćini konstantno vodili, a najviše s četiri pogotka razlike, 7-3 u trećoj četvrtini. U posljednjoj je otupjela oštrica napada Crne Gore, ali Hrvatska nije uspjela ugroziti pobjedu domaćina. Bušlje je 29 sekundi prije kraja utakmice zabio gol za smanjenje na 8-7, ali su Crnogorci do kraja sigurno čuvali loptu.

Srbija je u utakmici za 3. mjesto pobijedila SAD s 9-7 (2-2, 1-2, 4-2, 2-1) uz tri pogotka Andrije Prlainovića.