Hrvatska i dalje stopostotna

Barakude odigrale najbolju utakmicu i potopile svjetske prvake!

Hrvatska vaterpolska reprezentacija odigrala je dosad najbolju utakmicu na Olimpijskim igrama i osigurala plasman u četvrtfinale...

Hrvatski vaterpolisti upisali su i treću pobjedu na Olimpijskim igrama u Londonu. U četvrtak navečer su s 11-6 pali aktualni svjetski prvaci Talijani.

Hrvatska je sjajno otvorila utakmicu. Nakon manje od pet minuta igre u prvoj dionici naši su golovima Burića, Sukna i Boškovića imali visokih 3-0 i sve je izgledalo sjajno. Međutim, Talijani s dva uzastopna gola dolaze na -1 (3-2), Dobud 30 sekundi prije kraja diže na 4-2, no svega četiri sekunde prije kraja Pietro Figlioli ponovno smanjuje za Italiju.

Punih sedam i pol minuta druge četvrtine nije bilo golova, a onda je Bošković zabio za 5-3, međutim ponovno u samoj završnici (10 sekundi prije kraja) Talijani dolaze na -1.

Nakon dvije minute treće četvrtine Talijani su po prvi put, nakon početnih 0-0, poravnali rezultat, nakon čega je uslijedio hrvatski uragan u napadu i gušenje u obrani.

Naši su u preostalih 13 i pol minuta zabijali čak šest puta, te dozvolili Talijanima samo jedan pogodak i to sredinom posljednje dionice. Pavić je na našim vratima bio sjajan s 12 obrana od 18 udaraca upućenih prema njemu.

Najbolji u našim redovima, što se pogodaka tiče, bili su Sandro Sukno i Miho Bošković sa po tri pogotka, Paulo Obradović zabio je dva, dok su Maro Joković, Nikša Dobud i Damir Burić po jednom tresli talijansku mrežu. Kod "azzurra" su Gallo i Figlioli po dva puta zabijali, a Gitto i Giorgetti po jednom.

Za hrvatsku reprezentaciju je u petak dan odmora, a nakon toga slijede dva "lakša" dvoboja protiv Australije, odnosno Kazahstana. Nakon pobjeda nad Španjolskom i Italijom, prvo mjesto u skupini našoj reprezentaciji ne bi trebalo izmaknuti. (TS)