Solidan dan hrvatskog skijanja

Aspen: Pobjeda Zahrobske, Jelušić i Fleiss među 20

Ana Jelušić je osvojila 12., a Nika Fleiss 19. mjesto na prvom slalomu sezonu Svjetskog kupa u američkom Aspenu, na kojem je pobijedila Čehinja Šarka Zahrobska.

Obje hrvatske skijašice su pokvarile plasman u drugoj vožnji, Jelušić je izgubila dvije pozicije i nakraju zaostala 3.35 sekundi za Čehinjom, a Fleiss je pala za tri mjesta uz zaostatak od 4.60 sekundi.

Sofija Novoselić je ostala bez druge vožnje zauzevši u prvoj 41. mjesto.

Svjetska slalomska prvakinja Zahrobska je vodila i nakon prvog 'laufa', a nakraju je slavila sa 23 stotinke prednosti ispred Austrijanke Nicole Hosp, dok je trećeplasirana Finkinja Tanja Poutiainen zaostala 97 stotinki. Izvrsna Amerikanka Lindsay Vonn potvrdila je dobru formu četvrtim mjestom u aspenskom slalomu.

Slalom u Aspenu je održan u iznimno teškim, olujnim uvjetima na granici regularnosti, pa je prekidan čak šest puta.