Aspen: Senzacionalna pobjeda Worley, Fleiss solidna 26.

Nika Fleiss zauzela je 26. mjesto nakonv eleslaloma Svjetskog kupa u američkom Aspenu na kojem je senzacionalno slavila Francuskinja Tessa Worley. U muškom spustu u lake Louiseu, nažalost, nitko od naših nije uzeo bodove.

Samoborka je tek treći puta u karijeri uzela bodove u veleslalomu nakon što je prije tri godine bila 15. u Soeldenu i 22. u Lienzu. Bodovi iz veleslaloma solidan su uspjeh za Fleiss, koja je još uvijek nedovoljno oporavljena nakon operacije koljena, a imala je startni broj 59. Nakon prve vožnje je bila 23., a nakraju je uzela pet bodova sa zaostatkom od 4.31 sekundi.

>>
Nova skijaška nada briljirala u Norveškoj

Worley je nakon devet godina prva Francuskinja koja slavi u veleslalomu, a drugo i treće mjesto zauzele su Finkinja Tanja Poutiainen (+0.28) i Austrijanka Elisabeth Görgl (+0.71).

Talijanski skijaš Peter Fill pobjednik je prvog spusta sezone održanog u kanadskome Lake Louise, na kojem niti jedan od tri hrvatska skijaša nije uzeo bodove.

Najbolje je vozio Tin Široki koji je sa zaostatkom od 2.10 sekundi za Fillom zauzeo 38. mjesto, Ivica Kostelić je sa startnim brojem 31 bio 48. sa 2.48 sekundi sporijim vremenom od pobjednika, dok je Natko Zrnčić Dim zaostao 3.14 sekundi i nakraju bio 57.

Fill (26) je zabilježio svoju prvu pobjedu u karijeri, a iza njega su ostali Šveđanin Hans Olsson (+0.16) i Austrijanac Georg Streitberger (+0.21), dva skijaša koji nikad nisu bili na pobjedničkom postolju.

Kostelić i ostali najbolji skijaši koji su startali sa brojevima iznad 15. imali su bitno sporiju stazu zbog toplog vjetra, pa je tako Bode Miller bio 15., a Didier Cuche 27.