Chicago uvjerljiv

Anaheim propustio zasjesti na vrh u ludoj utakmici

Hokejaši Anaheima na svom su ledu u raspucavanju svladali Philadelphiju s 5:4 i izbili na vrh ljestvice NHL-a s istim brojem bodova kao i Tampa Bay.

Philadelphia je nakon 30 minuta igre vodila 3:1, ali su Ducksi preokretom stigli do vodstva 4:3 i držali ga sve do tri sekunde prije isteka 60. minute, kad je Wayne Simmonds svojim drugim pogotkom odveo utakmicu u produžetak.

Pobjednik je odlučen u raspucavanju, u kojem su Silfverberg i Perry pogodili za Duckse, a vratar Frederik Andersen zaustavio udarce Voračeka i Girouxa.

Chicago je u United Centeru svladao St. Louis s 4:1 i tako stigao do četvrte uzastopne pobjede. Patrick Kane je bio dvostruki strijelac za Blackhawkse, a vratar Chicaga Antti Raanta zasutavio je 40 udaraca.

Montreal je porazom u Minnesoti (1:2) propustio priliku zasjesti na vrh NHL ljestvice. Pogotke za Wild postigli su Jason Zucker i Jason Pominville, a jedini strijelac za Canadiense bio je Alex Galčenjuk.