Golijada na Floridi

Anaheim na krilima braniča do preokreta protiv Vancouvera

Hokejaši Anaheima, vodeće momčadi NHL-a, na svom su ledu u produžetku svladali Vancouver s 2-1, dok je Florida sa 6-4 nadigrala Toronto u jedine dvije utakmice odigrane u noći s nedjelje na ponedjeljak...

Anaheim Ducks su s 54 boda najbolja momčad NHL-a, a prošle su noći izbjegli drugi uzastopni poraz zahvaljujući preokretu u posljednjoj dionici dvoboja i dodatnih pet minuta, a oba pogotka za domaću momčad postigli su braniči.

Yannick Weber doveo je goste u vodstvo u 23. minuti, a Francois Beauchemin postigao je izjednačujući pogodak u 47. minuti. Pobjedu i drugi bod Anaheimu donio je Cam Fowler u 3. minuti produžetka. Unatoč porazu, najbolji igrač Vancouvera bio je vratar Ryan Miller koji je zaustavio 29 od 31 udarca Ducksa.

Potpuno drugačija utakmica odigrana je u Sunriseu na Floridi, gdje su domaći navijači mogli uživati u deset viđenih pogodaka i pobjedi (6-4) svojih Panthersa nad Torontom. Zanimljivo je da su svi golovi pali u drugoj i trećoj trećini, a Maple Leafsi su u posljednju dionicu dvoboja ušli s vodstvom 4-2.

No, uslijedio je domaći juriš u posljednjih 20 minuta te je Florida stigla do druge uzastopne pobjede pogocima Kulikova, Mitchella, Boyesa i Upshalla kad su vrata Toronta ostala nebranjena.

4. Winnipeg 36 19 10 7 92-84 45
5. Minnesota 33 16 13 4 96-93 36
6. Dallas 34 15 14 5 99-116 35
7. Colorado 35 13 14 8 92-106 34