Svjetski skijaški kup

Amerikanka Shiffrin dobila slalom u Leviju

U finskom Leviju su najbolje slalomašice vozile prvi slalom sezone, odnosno, drugu utrku Svjetskoga kupa...

Uvjerljivo je slavila mlada Amerikanka Mikaela Shiffrin, djevojka koja se već najavila kao nova kraljica tehničkih disciplina. Pobijedila je Shiffrin po peti puta u Svjetskom kupu, a u subotu je sve konkurentice ostavila iza sebe za jednu sekundu i više.

Najviše joj se približila njemačka skijašica Maria Höfl-Riesch koja je zaostala 1:06 sekundu, dok je treće mjesto osvojila Slovenka Tina Maze sa 1:61 sekundom zaostatka.

Ujedno je Shiffrin preuzela vodstvo u ukupnom redoslijedu sa 140 bodova, dok je druga Švicarka Lara Gut sa 100 bodova (pobjednica prve utrke, veleslaloma u Söldenu).

Od hrvatskih skijašica u Leviju je nastupila Sofija Novoselić, ali je zauzela tek 53. mjesto u prvoj vožnji, čime je ostala daleko od borbe za bodove.

U nedjelju se u Leviju vozi slalom skijaša. (TS)