Hrvati bez bodova

Amerikancu Ganongu spust, Šveđanki Hector veleslalom

Amerikanac Travis Ganong pobjednik je spusta skijaša u Santa Caterini, dok je Šveđanka Sara Hector pobjednica veleslaloma Svjetskog kupa skijašica koji je održan u austrijskom Kuehtaiju...

Ganong je slavio u spustu, koji se boduje u poretku za Svjetski kup, dok je jedini hrvatski predstavnik Natko Zrnčić-Dim ostao bez bodova osvojivši 33. mjesto.

Ganong je do prve pobjede u karijeri stigao s rezultatom 1:32.42 ostvarivši devet stotinki sekunde bolje vrijeme od Austrijanca Matthiasa Mayera. Treći je bio Talijan Dominik Paris sa 21 stotinkom sekunde zaostatka.

Ganongu je do sada najveći uspjeh bilo treće mjesto na spustu u norveškom Kvitfjellu u ožujku ove godine. Natko Zrnčić-Dim je osvojio 33. mjesto sa 1.85 sekundi zaostatka.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Norvežanin Kjetil Jansrud sa 624 boda. Drugi je Austrijanac Marcel Hirscher (576), a treći Talijan Paris (405).

Najbolje rangirani Hrvat je Filip Zubčić koji drži 61. mjesto sa 42 boda. Ivica Kostelić je 118. (6), a Zrnčić-Dim na 126. mjestu (1).

U poretku spustaša vodi Jansrud (294) ispred Parisa (220), Ganonga (191) i Nymana (191). Svjetski kup skijaša se nastavlja slalomom na Sljemenu 6. siječnja.

Kod skijašica je slavila Hector, koja je nakon prve vožnje bila druga, no odličnim drugim nastupom stigla je do pobjede. Drugo mjesto s devet stotinki sekunde zaostatka osvojila je Austrijanka Anna Fenninger, a treća je bila vodeća nakon prve vožnje Amerikanka Mikaela Shiffrin sa 18 stotinki sekunde minusa.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Slovenka Tina Maze (692) ispred Fenninger (487) i Shiffrin (345). U poretku veleslalomašica vodi Austrijanka Eva-Maria Brem (270), druga je njezina sunarodnjakinja Fenninger (242), a treća je Shiffrin (226).