Adelboden: Raich najbolji, Kostelić tek 17. u veleslalomu

Austrijanac Benjamin Raich pobjednik je veleslaloma Svjetskog kupa u švicarskom Adelbodenu dok je hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio slabo 17. mjesto nakon što je u prvoj vožnji zauzeo 19. poziciju. Ozljeda ramena očito uzima maha.

Kostelić je u Adelbodenu po prvi put u karijeri u veleslalomu nastupio među 15 najboljih, imao je startni broj 14. Nažalost, na putu do boljeg rezultata zaustavila ga je ozljeda ramena zbog koje je nastupio s posebnim štitnikom. Nije želio previše riskirati, pa je obje vožnje odskijao oprezno. Na koncu je zauzeo 17. mjesto sa rezultatom 2:26.66.

Pobjeda je pripala Austrijancu Benjaminu Raichu (2:24.95) ispred Talijana Massimilliana Blardonea (+0.24), dok je treći bio Norvežanin Kjetil Jansrud (+0.72). U Adelbodenu je nastupio i Dalibor Šamšal koji je u prvoj vožnji zauzeo 54. mjesto.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa u vodstvu je Raich sa 533 boda, drugi je Francuz Jean-Baptiste Grange (478), treći Norvežanin Aksel Lund Svindal (470), dok je Ivica Kostelić na četvrtom mjestu sa 409 bodova.

U poretku veleslaloma vodi Raich sa 286 bodova ispred Ligetya (241) i Cuchea (234). Kostelić je na osmom mjestu sa 152 boda.