Prava ludnica

Kaotični super-G: Utrka nekoliko puta odgađana, trojac na podiju unutar 22 stotinke

Organizatori superveleslaloma u Val Gardeni, na kojem nije bilo hrvatskih predstavnika, imali su velikih problema s vremenskim prilikama.

Austrijski skijaš Vincent Kriechmayr (28) slavio je u petak u superveleslalomu u Val Gardeni, te je preuzeo vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa te u poretku superveleslaloma. Kriechmayru je to peta pobjeda u karijeri i prva nakon spusta u Wengenu u siječnju ove godine.

Drugo mjesto osvojio je Norvežanin Kjetil Jansrud, koji je zaostao pet stotinki, a na trećem mjestu završio je Nijemac Thomas Dressen sa 22 stotinke zaostatka.

Organizatori superveleslaloma u Val Gardeni, na kojem nije bilo hrvatskih predstavnika, imali su velikih problema s vremenskim prilikama. Start je bio niži od uobičajenog, zbog čega je staza bila kraća za 250 metara, a utrka je nekoliko puta prekidana zbog guste magle.

Kriechmayr sada vodi u ukupnom poretku Svjetskog kupa sa 312 bodova, a drugi je Francuz Alexis Pinturault sa 264 boda, ali on nije nastupio u superveleslalomu.

Kriechmayr je preuzeo vodstvo i u poretku superveleslaloma, ima 196 bodova, a na drugom mjestu je njegov sunarodnjak Matthias Mayer sa 184 boda.