Super G: Svindal uzeo zlato, Ivica solidan 16.

Završena je utrka superveleslaloma na olimpijadi u Whistleru, naš Ivica Kostelić na kraju je završio na 16. mjestu.

Norvežanin Aksel Lund Svindal nakon srebra u spustu, osvojio je i zlato u superveleslalomu. Sjajnom vožnjom iza sebe je za 28 stotinki ostavio Amerikanca Bodea Millera. Bronca je također otišla u SAD, prvu medalju u životu osvojio je Andrew Weibrecht koji je za Millerom zaostao samo 3 stotinke. Naš Ivica Kostelić odvozio je solidnu, za vodećim Svindalom je zaostao sekundu i 13 stotinki što je bilo dovoljno za 16. mjesto.

Zanimljivo je da je dvojici skijaša, Talijanu Heelu i Kanađaninu Guayu brončana medalja izmaknula za samo jednu, odnosno dvije stotinke.

Svindal je, pak, svojom pobjedom nastavio norvešku dominaciju u ovoj disciplini. Naslijedio je, naime, sunarodnjaka Kjetila Andrea Aamodta koji je bio najbrži na posljednjim dvjema Igrama, u Salt Lake Cityju i Torinu, ali i na onima u Albertvilleu, još 1992. godine. Tako je od sedam zlatnih medalja u povijesti super G-a, njih čak četiri otišlo u Norvešku.

Još je jednom razočarao Švicarac Didier Cuche, jedan od favorita za medalju. Nakon šestog mjesta u spustu, u super G-u je bio još slabiji, završio je na desetom mjestu.

Utrka je bila prekinuta na nekoliko minuta nakon nezgodnog pada švedskog skijaša Patrika Jaerbyna. Jaerbyna je helikopterom prevezen u bolnicu. Težina ozljeda još nije poznata.

Natko Zrnčić Dim nije uspio završiti svoju vožnju, izletio je sa staze, ali ga je srećom zaustavila druga zaštitna mreža.