Defagu zlato, Kostelić solidan uoči kombinacije

Ivica Kostelić zaostao je samo 1.18 za olimpijskim pobjednikom u spustu Švicarcem Didierom Defagom...

Prva disciplina alpskog skijanja na Olimpijskim igrama u Vancouveru ponudila je i prvo veliko iznenađenje. Švicarac Didier Defago odvozio je savršenu utrku i nadmašio Aksela Lunda Svindala za samo 6 stotinki te Bodea Millera za 9 stotinki, dovoljno za drugo švicarsko zlato u Vancouveru.

32-godišnjem Defagu to je prvo odličje na olimpijskim igrama u bogatoj karijeri. Milleru je pak bronca treće odličje, a jedino što mu još fali je olimpijsko zlato.

'Još uvijek mi nije došlo do glave što sam napravio. Na ovoj prilično grbavoj stazi trebalo se stvarno maksimalno boriti. Odradio sam odličnu vožnju. Jutros sam imao dobar osjećaj, znao sam da bi mi staza mogla odgovarati. Dugo, dugo sam čekao svoje mjesto na pobjedničkom postolju,' izjavio je sretni Defago, koji je u karijeri upisao tri pobjede u Svjetskom kupu.

Prvi favorit natjecanja Didier Cuche zauzeo je tek šesto mjesto s 36 stotinki zaostatka, nakon pogreške u završnom dijelu staze.

Natko Zrnčić Dim startao je s brojem 5. Napravio je previše pogrešaka i sa zaostatkom 2.71 bio među najslabijima od prvih 30 skijaša. Na kraju je završio na 33. mjestu.

Ivica Kostelić bio je puno bolji. Sa startnim brojem 30 naš najbolji skijaš tijekom većeg dijela staze držao je zaostatak na samo pola sekunde, da bi na kraju zauzeo 18. mjesto sa 1.18 sekunde zaostatka. Takav nastup budi veliki optimizam uoči kombinacije u kojoj je Ivica jedan od favorita, s obzirom da vozi dobro i u spustu i u slalomu.

Treći hrvatski predstavnik Ivan Ratkić startao je s brojem 52 i u cilj ušao sa zaostatkom od 4.27 sekunde, dovoljno za 42. poziciju.