Super G: Sloveniji druga medalja na Igrama

Austrijska skijašica Andrea Fischbacher osvajačica je zlatnog olimpijskog odličja u utrci superveleslaloma. Prva joj je to olimpijska medalja u karijeri, a do medalje je došla i Slovenka Tina Maze.

Fischbacher (24) je u srijedu imala krasnu priliku doskijati do medalje na venkuverskim Igrama, međutim, bronca u spustu joj je iz ruku pobjegla za svega tri stotinke sekunde. Sve je brončana sa prošlogodišnjeg Svjetskog prvenstva u Val d'Isereu (superveleslalom) naplatila u subotu izvrsnom vožnjom i najboljim prolaznim vremenom (1:20.14).

Inače, Fischbacher je do sada upisala samo jednu pobjedu u karijeri. Najbrža je bila u veljači 2008. godine u istoj disciplini u utrci Svjetskoga kupa. Tada je slavila u Sestriereu.
Drugo mjesto na utrci pripalo je slovenskoj predstavnici Tini Maze. Svoje prvo olimpijsko odličje u karijeri, a slovensko drugo u Vancouveru (Majdič brončana u skijaškom trčanju) Maze je osvojila prošavši ciljnom ravninom s 0.49 sekundi zaostatka za pobjednicom.

Najveća američka skijaška nada za olimpijska odličja, Lindsey Vonn, u subotu je dohvatila broncu. Bolovi u bočnom dijelu potkoljenice možda su i omeli najbolju skijašicu današnjice i zlatnom ovjenčanu sa utrke spusta, no pobjeda Fischbacher i drugo mjesto Maze u potpunosti su zasluženi rezultati. Vonn je za Austrijankom zaostala 0.74 sekunde. Njemica Maria Riesch (zlatna iz superkombinacije) utrku je završila na osmom mjestu, a Anja Pärson (brončana iz superkombinacije) bila je jedanaesta. Zanimljivo je da je sedam najboljeplasiranih skijašica startalo sa startnim brojem 16 i kasnije.