Obilata pomoć sudaca

Roman Vlasov na kraju osvojio zlato

Ruski hrvač Roman Vlasov (25) osvojio je naslov olimpijskog pobjednika u Rio de Janeiru u kategoriji do 75 kilograma grčko-rimskim stilom.

Aktualni svjetski prvak u kategoriji do 74 kilograma, ruskih hrvač Roman Vlasov (25) osvojio je naslov olimpijskog pobjednika u Rio de Janeiru u kategoriji do 75 kilograma grčko-rimskim stilom.

Vlasov, koji je u polufinalu u kontroverznoj borbi sa 6-3 svladao hrvatskog predstavnika Božu Starčevića, a u 1. kolu isto tako uz obilatu pomoć sudaca svladao Kima Hyeon-wooa, koji je kasnije svladao Starčevića u borbi za broncu, u finalu je uvjerljvo sa 5-1 bio bolji od Danca Marka Overgaarda Madsena.

Vlasovu je ovo drugo olimpijsko zlato, prije četiri godine u Londonu je bio najbolji u kategoriji do 74kg.

Uz Kima, broncu je osvojio i Iranac Saeid Morad Abdvali koji je svladao Mađara Petera Bacsija.

U kategoriji do 59kg zlato je osvojio Kubanac Ismael Borrero Molina koji je tako svjetskom naslovu dodao i olimpijski. On je u finalu prekidom svladao Japanca Shinobua Ota, dok su bronce osvojili Norvežanin Stig Andre Berge i Uzbekistanac Elmurat Tasmuradov.