Debelo ga nadmašio

Mladi Britanac u Riju srušio svjetski rekord na 100 metara prsno!

Već prvog dana Olimpijskih igara pokazao je zašto Britanci imaju velika očekivanja od njega.

Britanski plivač Adam Peaty (21) postavio je u kvalifikacijama utrke na 100 m prsno na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru novi svjetski rekord - 57.55.

Peaty je bio vlasnik i dosadašnjeg svjetskog rekorda, a popravio ga je za 37 stotinki sekunde.

"Znao sam da mogu brzo, ali nisam mislio kako ću već u kvalifikacijama popraviti svjetski rekord," kazao je aktualni svjetski prvak.

Mladić iz Uttoxetera je glavna britanska uzdanica za plivačko zlato na OI u Rio de Janeiru.

Posljednji britanski plivač koji je osvojio zlatnu medalju na OI bio je Adrian Moorhouse 1988. u Seoulu gdje je pobijedio upravo na 100 prsno.