predvode skupinu

Litva teže od očekivanog slavljem protiv Nigerije stigla do druge pobjede

Košarkaši Litve stigli su do druge pobjede u skupini B na Olimpijskim igrama u Riju...

U utakmici 2. kola skupine B turnira košarkaša na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, u kojoj nastupa i Hrvatska, Litva je stigla do druge pobjede svladavši teže od očekivanog Nigeriju sa 89-80 (13-16, 23-25, 29-13, 24-26).

Za razliku od utakmice 1. kola protiv Brazila kada je imala gotovo 30 poena prednosti na poluvremenu, Litva je na odmor protiv Nigerije otišla s pet pogodaka zaostatka, ali je trećih 10 minuta riješila u svoju korist sa 29-13 i stigla do dvoznamenkaste prednosti.

Ipak, afrički se prvak nije predao i držao priključak tijekom čitave posljednje četvrtine, ali ipak nije uspio kreirati iznenađenje. No, za razliku od 1. kola kada je doživjela težak poraz od Argentine, Nigerija je protiv Litve pokazala kako nije bezazlen suparnik.

Jonas Mačiulis i Mantas Kalnietis su sa po 21 košem predvodili Litvu, dok su Ike Diogu sa 19 i Michael Umeh sa 17 ubačaja bili najbolji kod Nigerije.

U prvoj utakmici 2. kola skupine B domaćin Brazil je svladao europskog prvaka Španjolsku sa 66-65 (18-13, 16-18, 19-14, 13-20).

Brazil sada ima po pobjedu i poraz, dok je Španjolska neočekivano pala na 0-2 nakon što je u 1. kolu izgubila od Hrvatske sa 70-72.

Drugo kolo ove skupine zaključit će Hrvatska i Argentine od 3.30 sati.