Ostali sportovi
SPORTOVI
Ostali sportovi
ČAK PET ZLATA

Zapamtite i 'zlatni četvrtak': Hrvatska ima rekordnih DEVET medalja!

Nastavlja se berba medalja na dosad najuspješnijim olimpijskim igrama za hrvatske sportaše.

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Nakon 'super utorka' i neslavne 'crne srijede', Hrvatska će zapamtiti i 'zlatni četvrtak' u Riju koji su obilježile zlatne medalje jedriličara i čudesne bacačice koplja Sare Kolak, ali i osigurano najmanje srebro vaterpolista koje također može postati zlato.

Znali smo da su već potvrdili medalju prije dva dana, ali su sigurnu broncu Šime Fantela i Igor Marenić pretvorili u novo zlato, prvo povijesno za hrvatsko jedrenje koje je neki dan nadopunio Tonči Stipanović povijesnim srebrom (prva medalja za jedrenje na OI).

Medalje u Riju osigurali su i vaterpolisti koji su ušli u finale te tako imaju sigurno srebro.

A onda je šlag na kraju dana donijela 21-godišnja Sara Kolak koja je šokirala konkurenciju senzacionalno osvojivši zlatnu medalju u bacanju koplja.

Filip Hrgović ima najmanje broncu koju u petak nakon 20 sati može pretvoriti u srebro ako uđe u finale, a onda možda i u zlato u nedjelju navečer.

Priliku za medalju ima i Blanka Vlašić kojoj bi to bila svojevrsna kruna karijere (nastupa u finalu skoka u vis u nedjelju u 1.30 ujutro).

OI u Riju tako su najuspješnije za hrvatske sportaše od samostalnosti. Dosada su rekordne bile Igre u Londonu prije četiri godine kada su hrvatski sportaši osvojili šest medalja, tri zlata, jedno srebro i dvije bronce.

POPIS OSVAJAČA ODLIČJA S LJETNIH OI

2016 RIO DE JANEIRO
Zlato - Sara Kolak - bacanje koplja
Zlato - Šime Fantela i Igor Marenić - klasa 470
Zlato - Sandra Perković - disk
Zlato - Martin i Valent Sinković - dvojac na pariće
Zlato - Josip Glasnović - trap
Srebro - Tonči Stipanović - klasa laser
Srebro - Damir Martin – samac
Zlato/srebro – vaterpolo
Zlato/srebro/bronca – Filip Hrgović

2012 LONDON
Zlato - vaterpolo reprezentacija
Zlato - Sandra Perković - disk
Zlato - Giovanni Cernogoraz - trap
Srebro - četverac na pariće (Damir Martin, Martin Sinković, Valent Sinković, David Šain)
Bronca - rukometna reprezentacija
Bronca - Lucija Zaninović - taekwondo, do 49 kg

2008 PEKING
Srebro - Blanka Vlašić - skok u vis
Srebro - Filip Ude - konj s hvataljkama
Bronca - Sandra Šarić - taekwondo do 67 kg
Bronca - Martia Zubčić, taekwondo do 57 kg
Bronca - Snježana Pejčić, zračna puška 10 m

2004 ATENA
Zlato - rukometna reprezentacija
Srebro - Duje Draganja - plivanje, 50 m slobodno
Srebro - Dvojac bez kormilara (Nikša i Siniša Skelin)
Bronca - Nikolaj Pešalov, dizanje utega do 69 kg
Bronca - Mario Ančić i Ivan Ljubičić, teniski parovi

2000 SYDNEY
Zlato - Nikolaj Pešalov - dizanje utega do 62 kg
Bronca - Osmerac (Igor Francetić, Tihomir Franković, Tomislav Smoljanović, Nikša Skelin, Siniša Skelin, Krešimir Čuljak, Igor Boraska, Branimir Vujević, Silvijo Petriško)

1996 ATLANTA
Zlato - rukometna reprezentacija
Srebro - vaterpolska reprezentacija

1992 BARCELONA
Srebro - košarkaška reprezentacija
Bronca - Goran Ivanišević - tenis
Bronca - Goran Ivanišević i Goran Prpić - teniski parovi

Nastavi čitati

Nastavi čitati