Najuspješniji britanski olimpijac

Britancima zlato i rekord, Wiggins ušao u povijest

Bradley Wiggins upisao se u povijest kao najuspješniji britanski olimpijac.

Britanski biciklist Bradley Wiggins (36) upisao se u povijest kao najuspješniji britanski olimpijac nakon što je u Rio de Janeiru osvojio osmu medalju - zlato u dohvatnoj vožnji momčadski.

Britanci Edward Clancy, Steven Burke, Owain Doull i Bradley Wiggins su 16 krugova ili 4,000 km u finalu prošli za tri minute i 50.265 sekundi što je novi svjetski rekord. Britanci su u finalu pobijedili Australce Alexandera Edmondsona, Jacka Bobridgea, Michaela Hepburna i Sama Welsforda koji su ostvarili rezultat 3:51.008 minute. Broncu su osvojili Danci.

Bilo je to Wigginsovo peto olimpijsko zlato, a ima i jedno srebro i dvije bronce.

Do ovih igara Wiggins i njegov kolega biciklist Chric Hoy bili su najuspješniji britanski olimpijci sa po sedam medalja, no Wiggins sada ima medalju više. Hoyja može tješiti što je osvojio šest zlata, jedno više od Wigginsa.

Treće mjesto na ljestvici britanskih sportaša s najviše olimpijskih odličja je veslač Steve Redgreve sa šest medalja - pet zlata i jednom broncom.