Vodili na poluvremenu

Australci ozbiljno prijetili američkom pobjedničkom nizu

Amerikanci će osvojiti zlato u Riju, ali da se protiv njih može igrati pokazala je Australija.

Košarkaši SAD-a svladali su Australiju s 98:88 u dvoboju 3. kola skupine A olimpijskog turnira u Rio de Janeiru, ali su se sve do posljednje minute morali žestoko boriti za nastavak svog pobjedničkog niza na olimpijskim igrama koji traje 20 utakmica, od polufinalnog poraza u Ateni 2004. od Argentine.

Australci su na poluvremenu vodili 54:49, a na ulazu u posljednju minutu utakmice zaostajali samo pet koševa (88:93), no na kraju su američki košarkaši s crte za slobodna bacanja pobjedu učinili uvjerljivijom nego što je bila njihova predstava.

U australskoj reprezentaciji je briljirao Patty Mills s 30 koševa, Andrew Bogut je ubacio 15, a Matthew Dellavedova je podijelio 11 asistencija uz isto toliko poena.

Carmelo Anthony je ubacio 31 koš i time postao najefikasniji američki košarkaši olimpijac. Na svojim četvrtim Igrama Melo je iza sebe na vječnoj listi ostavio LeBrona Jamesa i Michaela Jordana. Kyrie Irving je ubacio 19 koševa, pogodivši neke ključne trice u završnici, kojima su branitelji naslova prelomili utakmicu.

Australcima do kraja turnira ostaju dvije laganije zadaće, protiv Kine i Venezuele, utakmice u kojima bi trebali potvrditi sjajnu formu i drugo mjesto u skupini.