'ništa nije pomoglo'

Zidane opet stao iza igrača: Objasnio i zašto je izvadio baš Modrića

Real Madrid u prvoj je utakmici četvrtfinala Lige prvaka doživio iznenađujući poraz u Wolfsburgu.

Wolfsburg je jučer priredio iznenađenje u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka te je na domaćem terenu nadigrao Real i slavio s 2:0. Iako su vukovi u Bundesligi na osmom mjestu, a Real je prije nekoliko dana pobijedio u Barceloni, na terenu je jučer domaćin izgledao kao momčad koja vrijedi pola milijarde eura.

Trener Reala Zinedine Zidane nije bio zadovoljan, ali je još jednom branio svoje igrače.

''Na njih sam ponosan, preuzimam svu odgovornost na sebe. Moramo analizirati što je bilo loše i preokrenuti sve u uzvratu. Ne radi se o manjku samopozudanja niti problemu s gostovanjima. Znali smo da nas čeka teška utakmica. Svaki poraz boli, ali moramo ostati mirni. Siguran sam da nije baš sve bilo pogrešno. Moram u miru pogledati snimku.''

Real nije nadoknadio 0:2 u europskim kupovima punih 29 godina.

''Naravno da nisam sretan rezultatom, a ni igrom baš, pogotovo u prvom dijelu. No, pred nama je i uzvrat, siguran sam da možemo preokrenuti. Bitno je samo da ostanemo ujedinjeni te da imamo podršku navijača svih 90 minuta.''

Luka Modrić bio je samozatajan, što potvrđuje i njegova statistika, zbog čega ga je Zidane izvadio iz igre u 64. minuti. Novinari su ga pitali je li Luka bio ozlijeđen?

''Ne, Luka nije bio ozlijeđen. Nismo stvarali puno šansi, a uvijek gledaš što možeš popraviti u igri. Nažalost, zamjene nam nisu donijele razliku. Ma mogao sam izvaditi Luku ili bilo kojeg drugog igrača, pa zamijenio sam i Kroosa Jamesom, ništa nije pomoglo...''