Odluka u zadnjem kolu

VIDEO Zenit 'zaledio' Benficu, Monaco slavio u Leverkusenu

Nogometaši Zenita pobijedili su u utakmici 5. kola C skupine Lige prvaka u Sankt Peterburgu lisabonsku Benficu s 1-0 i napravili veliki korak ka osmini finala, dok su Portugalci ispali.

Rusi su na svom hladnom Petrovskij stadionu u borbenom, ali nogometno siromašnom susretu slavili protiv izravnog suparnika pogotkom Portugalca Dannya u 79. minuti.

VIDEO Šok za Liverpool u zadnjim minutama, Ronaldo za pobjedu Reala

VIDEO Mandžukić zabio 'hat-trick': Čudesni Hrvat ispraćen ovacijama!

Zenit je bio bolji u prvom dijelu, a Benfica u drugom, no nisu uspjeli pronaći način kako svladati domaćeg vratara, dok su u sudačkoj nadoknadi ostali i bez Brazilca Luisaoa koji je dobio crveni karton. Zenit sada ima sedam bodova, a Benfica je ostala na četiri, čime je izgubila šansu za plasman u osminu finala.

Zenit - Benfica 1-0 (Danny 79). CK: Luisao (Ben, 90+2)

Bayer Leverkusen - Monaco 0-1 (Ocampos 72)

Bayer Leverkusen je kod kuće izgubio od Monaca 0-1, no 'apotekari' su ipak osigurali prolaz, dok će momčad iz Kneževine svoju mjesto u osmini finala morati potražiti u zadnjem kolu. Bayer je dominirao, niza prilike, no pobjeda je pripala gostima koji su slavili golom Lucasa Ocamposa u 72. minuti. Danijel Subašić odlično je branio za Monaco, dok Tin Jedvaj i Dario Krešić nisu nastupili za Bayer.