Nogomet
SPORTOVI
Nogomet
Nezgodni suparnici

Ždrijeb 3. pretkola Europa lige: Rijeka, Hajduk i Lokomotiva saznali protivnike

Rijeka, Hajduk i Lokomotiva saznali su protivnike u 3. pretkolu Europa lige.

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Nogometaši hrvatskog doprvaka Rijeke u 3. kolu kvalifikacija za Europsku ligu igrat će protiv turskog Istanbul Bašekšehira, a splitski Hajduk i zagrebačka Lokomotiva bi u slučaju uspjeha u 2. pretkolu za suparnike imali ukrajinske predstavnike, Oleksandriju i Vorsklu iz Poltave, odlučeno je ždrijebom u sjedištu Europskog nogometnog saveza (UEFA) u Nyonu. 

Rijeka će 28. srpnja gostovati u Istanbulu, a 4. kolovoza ugostiti turskog prvoligaša na Rujevici. Uspije li proći rumunjski Iaši, Hajduk će u istom terminu također prvo gostovati u Ukrajini, a uzvrat igrati u Splitu. Lokomotiva bi jedina od hrvatskih predstavnika bila domaćin u prvoj utakmici Vorskli iz Poltave, a uzvrat igrala u Ukrajini. 

Bilićev West Ham igrat će s pobjednikom iz dvoboja Shakhtyor Soligorsk (BLR) - Domžale (SVN).

Parovi 3. pretkola Europa lige:

Lokomotiva Zagreb (CRO)/RoPS Rovaniemi (FIN) v Vorskla Poltava (UKR)
Saint-Étienne (FRA) v AEK Athens (GRE)
AEK Larnaca (CYP)/Cliftonville (NIR) v Spartak Moskva (RUS)
Pandurii Târgu Jiu (ROU) v Maccabi Tel-Aviv (ISR)/Kairat Almaty (KAZ)
Vojvodina (SRB)/Connah's Quay (WAL) v Dinamo Minsk (BLR)/St Patrick's Athletic (IRL)

Partizan (SRB)/Zagłebie Lubin (POL) v Strømsgodset (NOR)/SønderjyskE (DEN)
Luzern (SUI) v Sassuolo (ITA)
Slavia Praha (CZE)/Levadia Tallinn (EST) v Rio Ave (POR)
Hearts (SCO)/Birkirkara (MLT) v Krasnodar (RUS)
AZ Alkmaar (NED) v Giannina (GRE)/Odd (NOR)
Slovan Bratislava (SVK)/Jelgava (LVA) v Omonia (CYP)/Beitar Jerusalem (ISR)

Austria Wien (AUT)/Kukës (ALB) v Spartak Trnava (SVK)/Shirak (ARM)
AIK Solna (SWE)/Europa (GIB) v Panathinaikos (GRE)
Osmanlıspor* (TUR)/Zimbru Chisinau (MDA) v Maccabi Haifa (ISR)/Nõmme Kalju (EST)
Ventspils (LVA)/Aberdeen (SCO) v Maribor (SVN)/Levski Sofia (BUL)
Lille (FRA) v Qäbälä (AZE)/MTK Budapest (HUN)
Oleksandriya (UKR) v Hajduk Split (CRO)/laşi (ROU)

Hertha Berlin (GER) v Brøndby (DEN)/Hibernian (SCO)
İstanbul Başakşehir (TUR) v Rijeka (CRO)
Heracles (NED) v Arouca (POR)
Debrecen (HUN)/Torpedo-Belaz Zhodino (BLR) v Rapid Wien (AUT)
Genk (BEL)/Budućnost Podgorica (MNE) v Häcken (SWE)/Cork City (IRL)
Neftçi PFK (AZE)/Shkëndija (MKD) v Mladá Boleslav (CZE)

West Ham United (ENG) v Shakhtyor Soligorsk (BLR)/Domžale (SVN)
Videoton (HUN)/Čukarički (SRB) v Midtjylland (DEN)/Vaduz (LIE)
IFK Göteborg (SWE)/Piast Gliwice (POL) v HJK Helsinki (FIN)/Beroe Stara Zagora (BUL)
Admira Wacker Mödling (AUT)/Käpäz (AZE) v Slovan Liberec (CZE)
Gent (BEL) v Viitorul Constanţa (ROU)

Nastavi čitati

Nastavi čitati