Splićani ispustili pobjedu

Zadar u sudačkoj nadoknadi do boda protiv Splita

U subotnjim susretima 28. kola Prve HNL Istra 1961 je svladala Hajduk s 3-2 (0-0), dok su Split i Zadar igrali 1-1 (0-0)...

U vrlo zanimljivom drugom poluvremenu u Puli postignuto je pet golova, domaćini su poveli preko Radonjića (50), na 1-1 poravnao je Maglica (58), novo vodstvo Istri donio je Pamić (74) sjanim slobodnim udarcem sa 25 metara, da bi na 2-2 izjednačio Milović (88) zahvaljujući velikoj pogrešci vratara Drevena, ali tu pogrešku 'ispravio' je svojim drugim golom Pamić (89) samo minutu potom.

S ova tri boda Istra 1961 je skočila na osmo mjesto s 28 bodova, jednim devetog Zadra i četiri od posljednjeg Osijeka, dok je Hajduk i dalje četvrti sa 37 bodova, pet manje od treće Lokomotive.

Split je u vodstvo doveo Rog (82), a na konačnih 1-1 izjednačio je Jerbić (90+3) u posljednjoj sekundi susreta. Split je sada peti na ljestvici sa 35 bodova, koliko ima i šesti Zagreb, dok je Zadar osam kola prije kraja prvenstva na poziciji koja vodi u kvalifikacije za ostanak.

Na vrhu je Dinamo sa 67 bodova, 14 manje ima druga Rijeka.