Za infarkt: Egipat u 95.minuti izborio majstoricu za SP

Nogometaši Egipta na spektakularan način su zadržali nadu za plasman na Svjetsko prvenstvo naredne godine, kojem je domaćin Južnoafrička Republika...

Egiptu je za plasman na SP trebala pobjeda na domaćem terenu protiv Alžira od tri pogotka razlike. U slučaju da pobijedi 2 razlike igrala bi se majstorica. Razlog je taj, što je u prvom ogledu te dvije momčadi u skupini Alžir pobijedio 3:1, a pobjedom Egipta od 2 razlike obje momčadi bi imale isto bodova i istu gol razliku.

To se upravo i dogodilo, te će se naredne srijede igrati 'majstorica' ove dvije momčadi, a domaćin će biti sudanski glavni grad Kartum. Inače, do prvog pogotka Egipćani su došli već u 2. minuti kada je strijelac bio Zaki.

Sve do pete minute nadoknade trajali su naleti Egipćana, ali i propuštene šanse. I Alžir je imao svoje prilike, no ipak se dogodio scenarij u kojem je stadion u Kairu proključao u 95. minuti kada je pogodak vrijedan majstorice zabio Emad Meteab.

Inače, pravi uvod u utakmicu bilo je kamenovanje autobusa s Alžircima na putu od zračne luke do hotela, niti sat vremena od dolaska alžirskih nogometaša u Egipat. Egipatski izvori negirali su kamenovanje i izjavljivali da se radi o alžirskoj provokaciji uoči presudne utakmice. No video s ozlijeđenima pokazivao je drukčije.

Tako će se još pričekati na posljednjeg afričkog sudionika Svjetskog prvenstva. Zasad su to osigurali Južnoafrička Republika, Kamerun, Nigerija, Gana i Obala Bjelokosti. Posljednji upitnik je Egipat ili Alžir.