Za Hughesa to je bila pljačka, za Fergusona pravda!

Menadžeri Uniteda i Cityja na različiti način komentiraju šokantnu završnicu međusobnog dvoboja na Old Traffordu...

Menadžer Manchester Uniteda Sir Alex Ferguson nije krio svoje zadovoljstvo nakon dramatične pobjede nad gradskim rivalom Cityjemu 6. kolu engleskog nogometnog prvenstva.

Iako su Crveni vragovi tijekom utakmice imali vodstvo tri puta, za konačan trijumf morali su čekati šestu minutu sudačke nadoknade kada je džoker s klupe Michael Owen zatresao mrežu.

'Mogli smo ih poniziti danas. Poklonili smo im tri gola. Mogli smo pobijediti 6-0 ili čak 7-0 da smo se branili kako spada. Ali na kraju smo pobijedili u jednom od najboljih mančesterskih derbija, čiji su neizvjestan ishod uvjetovale pogreške,' rekao je Ferguson nakon utakmice i onda poentirao izjavom da su njegovi igrači 'utišali bučne susjede'.

'Ponekad vam se dogodi da imate bučne susjede i ne možete učiniti ništa po tom pitanju jer će oni uvijek biti bučni. Morate nastaviti sa svojim životom i pojačati televiziju. Danas su moji igrači pokazali svoju formu i svoju snagu na travnjaku,' dodao je škotski stručnjak.

S druge strane menadžer Manchester Cityja Mark Hughes bio je neutješan, a posebne je zamjerke imao na glavnog suca Martina Atkinsona koji je prema njegovom mišljenju dopustio predugu igru u sudačkoj nadoknadi.

'Užasno je razočaravajuće ovako izgubiti utakmicu od velikog značaja i za nas i za Manchester United. Pokazali smo karakter i kvalitetu danas, ali na kraju smo jako frustrirani jer smo opljačkani. Sudac je pustio sedam minuta sudačke nadoknade iako su se trebale igrati četiri,' objasnio je Hughes.