Grafite postigao rijetko viđen gol

U samo tjedan Edin Džeko pokazao je kako je jedan od najboljih europskih napadača. Postigao je nova dva pogotka u fenomenalnoj pobjedi Wolfsburga nad Bayernom u kojem su 'vukovi' gostima iz Muenchena zabili čak pet komada. HSV je nastavio trku, dok je Hertha ispustila tron nakon dva poraza zaredom.

Nogometaši Wolfsburga preuzeli su vodstvo nakon 26. kola njemačkog prvenstva nakon što su na svom terenu deklasirali prvaka Bayern sa čak 5-1 (1-1). Wolfsburg je poveo pogotkom Christiana Gentnera (44), odmah u sljedećoj izjednačio je Luca Toni (45), ali u drugom poluvremenu domaćini su postigli četiri pogotka ne primivši pritom niti jedan.

Sjajnu formu potvrdio je bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko golovima sa 2-1 i 3-1 (63, 66), a katastrofu Bayerna dodatno je potvrdio prvi strijelac Bundeslige Grafite (74, 77) sa svoja dva gola za konačnih 5-1.

Bodovno se s Wolfsburgom izjednačio Hamburger SV minimalnom 1-0 (1-0) domaćom pobjedom protiv Hoffenheima. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Jonathan Pitroipa (28). Ivica Olić igrao je svih 90 minuta za HSV.

Dosada vodeća Hertha iz Berlina izgubila je drugu utakmicu zaredom, a time i vodeću poziciju, na svom Olimpijskom stadionu izgubila je sa 1-3 (0-1) od Borussije iz Dortmunda. Gosti su poveli pogotkom Alexandera Freija (25), izjednačio je Raffael (54), ali bodovi otišli u Dortmund zahvaljujući Sebastianu Kehlu (63) i Nelsonu Valdezu (82). Josip Šimunić odigrao je svih 90 minuta za Herthu koja je sada pala na treće mjesto s dva boda manje od Wolfsburga i HSV-a.

Mario Cvitanović igrao je svih 90 minuta za Energie iz Cottbusa koji je izgubio sa 1-2 na gostovanju kod Eintrachta u Frankfurtu.