Adrian junak Upton Parka

West Ham prošao Everton nakon 10 serija jedanaesteraca

Nogometaši West Hama izborili su 4. kolo najstarijeg klupskog natjecanja FA Cupa nakon što su boljim izvođenjem jedanaesteraca, u ponovljenoj utakmici, izbacili Everton...

Bila je to ponovljena utakmica nakon što je prva završila rezultatom 1-1 u Liverpoolu. I ova je završila 1-1 nakon 90 minuta zahvaljujući pogocima Ennera Valencije i Kevina Mirallasa. Everton je do izjednačenja stigao u 82. minuti i to s igračem manje s obzirom da je u 56. isključen Aiden McGeady.

Everton je i poveo u produžetku pogotkom Romelua Lukakua u 97. minuti, no obrana gostiju nije izdržala do kraja. Džoker s klupe Carlton Cole ušao je u igru u 111. minuti i zabio za 2-2 dvije minute kasnije.

Nakon 10 serija jedanaesteraca West Ham je prošao dalje zahvaljujući pogotku vratara Adriana, odnosno njegove obrane jedanaesterca kolegi sa suprotne strane - Joelu Roblesu.

U ostalim utakmica prolaz dalje izborili su Fulham, Bristol City i Chesterfield.