I dalje bez poraza

Bilić u 90. minuti ostao bez pobjede: Krovinović zabio, domaćini zasluženo izjednačili

Već tradicionalno, u akciji na Boxing Day su i klubovi iz Championshipa.

Osim klubova iz Premierlige, na Boxing Day su u akciji i oni iz engleskog Championshipa.

Igralo se 24. kolo, a nama najzanimljiviji dvoboj odigran je u Barnsleyju gdje je istoimeni domaćin odigrao 1:1 protiv West Bromwich Albiona.

Za momčad koju vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić vodeći pogodak postigao je još jedan Hrvat, veznjak Filip Krovinović, u petoj minuti utakmice. Krovinoviću je to prvi pogodak u dresu WBA otkako je ljetos došao na jednosezonsku posudbu iz Benfice.

Poslije toga se WBA uspješno branio pred silnim naletima domaćina (koji su imali veliku premoć i u posjedu lopte i u broju udaraca na gol i u kornerima) sve do 90. minute kada je finski branič Aapo Halme izjednačio i donio Barnsleyju potpuno zasluženi bod.

Bilićev klub opet će u akciju ove nedjelje kada se igra 25. kolo u sklopu kojeg im u goste stiže Middlesbrough.

Sluga primio tri gola

Simon Sluga branio je svih 90 minuta u 3:3 domaćem remiju Luton Towna protiv Fulhama. Luton je vodio 1:0, 2:1 i 3:2, ali je na kraju upisao samo bod kojim je ostao u zoni ispadanja, 22. sa 21 bodom, dok je Fulham peti sa 39 bodova.

Ivan Šunjić igrao je od 88. minute za Birmingham City koji je odigrao 1:1 na gostovanju kod Blackburn Roversa. Birmingham je sada 15. sa 29 bodova, a Blackburn deveti sa 36 bodova.