Barca na -2

VIDEO Vratar Villarreala izludio Ronalda: Real ponovno podbacio!

Real Madrid je remizirao s Villarrealom 1:1 na Santiago Bernabeuu u 25. kolu Primere…

Junak utakmice je vratar Villarreala Sergio Asenjo koji je imao nekoliko sjajnih obrana. Asenjo je bio neprelazna prepreka za igrače Reala, posebice za Cristiana Ronalda. Portugalac je, doduše, zabio prvi pogodak u ovoj godini na Bernabeuu, ali tek iz jedanaesterca kojeg je sam izborio u 51. minuti.

Bailly je očigledno povukao Ronalda i sucu nije preostalo ništa drugo nego da pokaže na „bijelu točku“.

Ronaldo je bio siguran izvođač, bio mu je to prvi pogodak na stadionu Reala nakon čak 85 dana posta i utakmice s Celtom, kada je zabio "hat-trick". Ronaldo je već došao do 30. ligaškog gola u sezoni, nedostaje mu samo jedan gol da izjednači ostvarenje iz prošle sezone, a tek je 25. kolo…

Gerard Moreno zaledio je Bernabeu izjednačujućim golom u 64. minuti. Moreno je iz prve oštro pucao s vrha šesnaesterca, pogodio je donji lijevi kut, tako da Casillas to, realno, nije mogao obraniti.
Ronaldo je u finišu utakmice mogao riješiti utakmicu, pucao je glavom s tri-četiri metra od vrata Villarreala ali nije bio precizan.

Remi Seville i Atletica

U ranije odigranom susretu Sevilla i Atletico Madrid su odigrali 0-0, a za Atletico je posljednjih 15 minuta odigrao hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić. Bila je to slaba utakmica bez previše prilika i sa čak 11 žutih kartona. Četiri opomene su dobili igrači Seville, a sedam gosti.

Athletic Bilbao je golom Gurpegija (36) slavio na gostovanju kod Eibara 1-0, dok je Valencija pobijedila Real Sociedad 2-0, a dvostruki strijelac je bio Pablo Piatti (53,56).

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 61 bodom. Barcelona je druga sa 59 bodova, a Atletico treći sa 54 boda. Valencija na četvrtom mjestu ima 53 boda, a Sevilla je peta sa 46 bodova.