pao i atletico

Villarreal na čelu Primere: Barca i Real gledaju u leđa 'žutoj podmornici'

Nogometaši Villarreala preuzeli su vrh prvenstvene ljestvice španjolske Primere nakon minimalne pobjede protiv Atletico Madrida...

Leo Baptistao bio je strijelac jedinog pogotka na utakmici u 14. minuti prvog poluvremena. Baptistao je odigrao dupli pas s Robertom Soldadom i onda 'ubojito' zakucao loptu u donji desni kut gola Jana Oblaka.

Do kraja susreta više nije bilo pogodaka, iako je Atletico Madrid bio dominantna momčad, dok je Villarreal svoju priliku vrebao iz kontre i polukontre.

Ovom pobjedom Villarreal je izbio na čelo prvenstvene ljestvice, zahvaljujući kiksu Real Madrida kod kuće protiv Malage (0:0). Villarreal ima bod više od Barcelone i dva od Real Madrida. 'Žutoj podmornici' se na vrhu prvenstvene ljestvice može priključiti i Celta, ukoliko u kasnijem dvoboju pobijedi Eibar na gostovanju.

U drugom susretu igranom u isto vrijeme Seville je konačno upisala pobjedu u novoj sezoni Primere. Žrtva je bio madridski Rayo Vallecano, koji je pao u samoj završnici rezultatom 3:2.