Austrija šokirala Ruse

VIDEO Wilshere s dva 'projektila' odveo Engleze do pobjede

Nogometna reprezentacija Engleske upisala je vrijednu pobjedu na gostovanju kod Slovenije u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. godine...

Englezi su slavili s 3:2 uz dva prekrasna pogotka Jacka Wilsherea, problematičnog nogometaša Arsenala koji naslovnice tabloida uglavnom puni zbog svog kontroverznog ponašanja. Slovenija je povela u prvom poluvremenu preko Milivoje Novakoviča, no u nastavku je Wilshere najprije u 57., a potom i u 73. preokrenuo rezultat u korist Engleza.

Španjolci i Švicarci teškom mukom do bodova

Oba su pogotka bila prekrasna, zakucana ispod grede u desni gornji kut gola Samira Handanoviča.

Slovenija je u 84. izjednačila pogotkom Nejca Pečnika, no samo dvije minute kasnije Wayne Rooney se upisuje u strijelce nakon serije promašaja i donosi Engleskoj tri boda.

Iznenađenje prvih utakmica večeri pripremila je Austrija, koja je pogotkom Marca Janka slavila u Rusiji protiv favoriziranog domaćina. Ovom je pobjedom Austrija praktički riješila odlazak na Europsko prvenstvo, jer nakon šest od 10 kola ima 16 bodova, dvostruko više od Rusije koja je treća. S pobjedama protiv Lihtenštajna i Moldavije Austrija bi vjerojatno osigurala i prvo mjesto u skupini.

Spomenimo i da je očekivanu pobjedu ostvarila Ukrajina koja je pred svojim navijačima s 3:0 slavila protiv Luksemburga. Dugo su se mučili Ukrajinci, čak su Luksemburžani sačuvali svoju mrežu netaknutom u prvih 45 minuta, no tek što je krenuo nastavak domaćin je poveo i priči je bio kraj.

SKUPINA C

UKRAJINA - LUKSEMBURG 3-0 (Artem Kravec 49, Denys Garmaš 57, Jevgen Konopljanka 87)

BJELORUSIJA - ŠPANJOLSKA 20:45 sati

SLOVAČKA - MAKEDONIJA 20:45

SKUPINA E

SLOVENIJA - ENGLESKA 2-3 (Milivoje Novakovič 37, Nejc Pečnik 84/Jack Wilshere 57,73, Wayne Rooney 86)

ESTONIJA - SAN MARINO 2-0 (Sergej Zenjov 35,63)

LITVA - ŠVICARSKA 20:45