Redsi nastavili s dobrim igrama

VIDEO Velika pobjeda Liverpoola: Lovrenu 90 minuta, Coutinho zabio golčinu!

U posljednjem susretu 26. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na gostovanju pobijedio Southampton 2-0 skočivši na šesto mjesto Premiershipa.

Pobjedu 'Redsima' donijeli su Philippe Coutinho u trećoj minuti sjajnim udarcem u rašlje sa 30-tak metara, te Raheem Sterling u 73. minuti nakon velike pogreške domaće obrane. Zanimljivo da je Liverpool iz dva udarca zabio dva gola.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je za Liverpool cijeli susret, a u 43. minuti je dobio žuti karton. Posljednji put je u udarnom sastavu redsa u Premiershipu bio prije točno deset utakmica.

'Redsi' su tako došli na samo jedan bod zaostatka za petoplasiranim Southamptonom.

Danas su odigrane još dvije utakmice, sastali su se Everton i Leicester City, te Tottenham i West Ham i oba ogleda su završila rezultatom 2-2.

Nakon miroljubivog prvog dijela u kojem nije bilo golova, Everton i Leicester City su odigrali sjajno drugo poluvrijeme. Everton je poveo 1-0, gosti su okrenuli rezultat, a potom su domaćini u samoj završnici uspjeli iščupati bod. Strijelci za Everton bili su Steven Naismith (57) i Matthew Upson (88-ag), a za Leicester David Nugent (63) i Esteban Cambiasso (70). Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić odigrao je cijeli susret za gostujući sastav promašivši dvije izgledne prilike, po jednu u svakom poluvremenu.

West Ham je na White Hart Laneu sve do 81. minute vodio 2-0 golovima Cheikhoua Kouyatea (22) i Diafre Sakha (62), no ispustio je već sigurnu pobjedu. Spursi su u 81. minuti smanjili golom Dannyja Rosea, a duboko u sudačkoj nadoknadi izjednačili golom Harryja Kanea.

Na ljestvici vodi Chelsea sa 60 bodova, pet više od Manchester Cityja, a treći je Arsenal sa 48 bodova. Manchester United je četvrti sa 47 bodova, a zatim slijede Southampton (46) i Liverpool (45). Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Burnley (22), Aston Villa (22) i Leicester City (18).

REZULTATI:

Southampton - Liverpool 0-2 (Coutinho 3, Sterling 73)

Everton - Leicester City 2-2 (Naismith 57, Upson 88-ag / Nugent 63, Cambiasso 70)

Tottenham - Wsr Ham 2-2 (Rose 81, Kane 90+6 / Kouyate 22, Sakho 62)