Atletico šokiran

Mario Mandžukić postigao je četvrti pogodak za Atletico ove sezone.

U derbiju 7. kola Primere Atletico Madrid je izgubio u Valenciji s 3:1 nakon nevjerojatnog početka utakmice u kojem je domaćin zabio tri pogotka u svega 13 minuta.

Prvo je u 6. minuti Miranda zabio autogol glavom, a samo minutu kasnije na 2:0 je povećao Andre Gomes. U 13. minuti Otamendi je povećao na 3:0.

Malu nadu gostima donio je naš Mario Mandžukić u 29. minuti. Tiago je pogodio vratnicu, a hrvatski napadač glavom pospremio odbijanac.

To je drugi gol Mandže u Primeri i četvrti u svim natjecanjima za Atletico (po jedan u Ligi prvaka i Superkupu).

U prvoj minuti nadoknade prvih 45 minuta Brazilac Guilherme Siqueira promašio je kazneni udarac i propustio vratiti Atletico u utakmicu. Zanimljivo, Mandžukić ga je pitao može li on pucati penal, ali je ovaj to odbio što se pokazalo pogreškom.

U nastavku utakmice više nije bilo golova. U 89. minuti mrežu je zatresao Atleticov napadač Alessio Cerci, ali rukom zbog čega je dobio drugi žuti i time crveni karton.