Primili gol u 91. minuti

Turskim pobjedama u posljednjim sekundama utakmice konačno je došao kraj. Euro 2008. protiv Španjolske se nije dogodio. Dapače, primili su odlučujući pogodak za pobjedu 2:1 Furije u 91. minuti, a strijelac je bio Alberto Riera. Sada se nalaze u teškoj situaciji, jer zaostaju 4 boda za Bosnom i Hercegovinom...

Španjolci i dalje ne znaju za poraz. Iz dvije utakmice s Turskom Del Bosqueovi ratnici odlaze sa 6 bodova i više ih nitko ne može zadržati na putu do prvog mjesta i plasmana na Svjetsko prvenstvo u Južnoj Africi 2010. godine.

No, u Istanbulu su jedva iščupali pobjedu. Naime, Turska je veći dio utakmice vodila pogotkom poznatog nam Semiha Senturka u 26. minuti. No, u 62. minuti nakon igranja rukom iz penala je izravnao Xabi Alonso, da bi u 91. minuti pobjedu Furiji osigurao Liverpoolov krilni napadač Alberto Riera, nakon jedne dobro odigrane kontre.

Tako je Turska ostala bez bodova u posljednje dvije utakmice i sada se nalazi u jako teškoj situaciji. Terimovi igrači morat će pobijediti Bosnu u gostima i nadati se da će Španjolci otkinuti bodove Ćirinim 'sinovima' ako žele u doigravanje.

Tako su konačno i Turci okusili kako je izgubiti utakmicu u posljednjim sekundama. Na Euru 2008. uglavnom su zabijali odlučujuće golove u sudačkoj nadoknadi, a pogotka Senturka u 121. minuti protiv Vatrenih još ćemo se dugo sjećati. No, ni turska sreća nije bila beskrajno dugog vijeka...