Panucci čovjek odluke

Nogometaši Rome upisali su pobjedu na svom Olimpicu u 36. kolu talijanske Serie A, nakon fantastične golijade koja je završila 4:3 u korist domaćih.

U neizvjesnoj utakmici dviju napadački orijentiranih momčadi Roma je do 16. ovosezonske pobjede stigla golom Cristiana Panuccija u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Ubacio je s lijeve strane David Pizzaro, a iz neposredne blizine glavom je put do mreže pronašao 36-godišnji veteran i tako svojoj momčadi donio važna tri boda koja će im vrlo vjerojatno sljedeće sezone omogućiti nastup u Kupu UEFA.

Roma je inače do poluvremena imala prednost od 3-1 dvama golovima Simonea Perrotte i jednim Mirka Vučinića, ali je u nastavku uspjela prosuti visoku prednost mlakom igrom u obrani. Za goste iz Catanije su se u strijelce upisala trojica različitih igrača; Giacomo Tedesco, Giuseppe Mascara i Takayuki Morimoto.

Serie A, 36. kolo:

Roma – Catania 4-3 (Perrotta 13, 31, Vučinuć 17, Panucci 90+2) / Tedesco 15, Mascara 47, Morimoto 72)