Demonstracija sile

Ovo sezone čini se da se Rimljani ne šale. Na gostovanju kod ozbiljne belgijske momčadi Genta u 3. pretkolu Europske ligeTotti i društvo slavili su s visokih 7-1, i tako najavili veliku formu uoči početka Serie A.

Talijanski je klub s iznenađujuće visokih 7-1 slavio protiv četvrtoplasirane momčadi prošlosezonskog belgijskog prvenstva. Raspoloženi kapetan Rimljana Francesco Totti, koji je zbog ozljede desnog bedrenog mišića u jednom trenutku bio upitan za nastup, postigao je tri pogotka, a s dva gola mu se pridružio i De Rossi.

Uspješan su dan imali nogometaši Sarajeva koji su izbacili vodeću momčad švedske lige Helsingborg. Šveđani su na Koševo stigli s prednošću 2-1 iz prve utakmice, a povećali su je već u drugoj minuti pogotkom Jonssona. No, uporni Sarajlije su se uspjeli vratiti preko Hadžića koji je pogodio u 38. i Avdića koji je bio precizan u 78. minuti. U produžetku nije bilo golova, a nakon izvođenja jedanaesteraca radovali su se domaći nogometaši i navijači.

I Crvena zvezda je nadoknadila zaostatak iz prve utakmice. Dinamo je iz Tbilisija donio pobjedu 2-0, u Beogradu je dvaput vodio, ali je Crvena zvezda na kraju slavila s 5-2 i osigurala 4. pretkolo.

HSV je kod kuće poražen od danskog Randersa s 1-0, ali nije bio u opasnosti jer je u prvoj utakmici pobijedio s 4-0. Naš Mladen Petrić u igru je ušao na početku drugog poluvremena. Bečki Rapid spasio se tek nakon produžetka protiv na gostovanju kod ciparskog APOP-a. Hrvatski napadač austrijskog kluba Nikica Jelavić igrao je do 67. minute.

Europa liga, uzvratne utakmice 3. pretkola (u zagradama su rezultati prvih utakmica):

Gent – Roma 1-7 (1-3)

APOP – Rapid Beč 2-2p (1-2)

Sarajevo – Helsingborg 5-4 (2-1, 1-2)

HSV – Randers 0-1 (4-0)

Crvena zvezda – Dinamo Tbilisi 5-2 (0-2)

Elfsborg – Braga 2-0 (2-1)