Uh, kakva utakmica

VIDEO Tottenham u ludom okršaju s pet komada razbio Chelsea!

Zadnji dvoboj 20. kola Premierlige bio je spektakularan...

Tottenham je pobijedio Chelsea 5:3, nanio mu drugi poraz u sezoni, te ga potpuno izjednačio s Manchester Cityjem, s kojim Bluesi imaju isti broj bodova, ali i identičnu gol-razliku.

Chelsea je u gradskom derbiju odigrao vjerojatno najgoru utakmicu otkad ih vodi Jose Mourinho, a Tottenham daleko najbolju ove sezone.

Chelsea nikad nije primio više od tri zgoditka s Mourinhom kao trenerom, a u četvrtak su primili čak pet, dok je malo nedostajalo i za šesticu, što slavni portugalski trener nije doživio nikad u karijeri.

Novogodišnji spektakl u Londonu započeo je vodstvom gostiju i pogotkom Diega Coste (18), no do poluvremena je Tottenham zabio čak tri zgoditka, a strijelci su bili Harry Kane (30), Dany Rose (44) i Andros Townsend (45pen).

Kane je u 53. minuti povećao na 4:1, Eden Hazard u 61. minuti smanjio na 4:2, da bi Nacer Chadli u 78. riješio pitanje pobjednika. U 87. minuti je John Terry pogotkom za 5:3 umanjio poraz Chelsea.