gotovo iz mrtvog kuta

VIDEO Subašić nepažnjom upropastio pobjedu Monaca

U susretu osmog kola francuskog nogometnog prvenstva Guingamp i Monaco su odigrali 3-3, a za goste su nastupili hrvatski nogometaši Danijel Subašić i Mario Pašalić...

Monaco je vodio 1-0, 2-1 i 3-2, no domaćin se tri puta vraćao i na kraju posve zasluženo osvojio bod postigavši treći pogodak u 89. minuti. Nažalost, kod trećeg gola Guingampa nije se proslavio Danijel Subašić kojem je Nicolas Benezet zabio gotovo iz mrtvog kuta. Golove za Monaco zabili su Bernardo Silva (14), Andrea Raggi (45) i Nabil Dirar (71), dok su strijelci za Guingamp bili Sloan Privat (30) i Nicolas Benezet (65, 89). Subašić je branio za Monaco, dok je Pašalić ušao u igru u 65. minuti.

U ranije odigranom susretu Angers je na stadionu Velodrome pred 45.000 gledatelja iznenadio Marseille pobijedivši 2-1. Golove za goste zabili su Thomas Mangani (38-11m) i Romain Thomas (70), dok je pogodak za OM zabio Michy Batshuayi (79-11m).

Montpellier je upisao prvu pobjedu sezone nakon što je na stadionu La Mosson pobijedio Lorient 2-1. Golove za domaćine postigli su Rami Bensebaini (6) i Jonas Martin (57), a za goste je bio strijelac Rafidine Abdullah (48).

Na ljestvici vodi PSG sa 20 bodova, na drugom mjestu je St Etienne sa četiri boda manje, ali i utakmicom manje, a zatim slijede Rennes, Reims, Angers i Caen sa po 15 bodova.

REZULTATI 8. kola Le Championnata:
Guingamp - Monaco 3-3 (Privat 30, Benezet 65, 89 / Silva 14, Raggi 45, Dirar 71)
Montpellier - Lorient 2-1 (Bensebaini 6, Martin 57 / Abdullah 48)
Marseille - Angers 1-2 (Batshuayi 79-11m / Mangani 38-11m, Thomas 70)
Caen - Ajaccio 2-0 (Rodelin 28, Imorou 55)
Rennes - Troyes 1-1 (Diagne 71 / Jessy Pi 11)
Bordeaux - Lyon 3-1 (Khazri 17, Plasil 40, Pablo 45+2 / Beauvue 78)
Bastia - Toulouse 3-0 (Palmieri 8, Squillaci 31, 42)
Nantes - PSG 1-4 (Bammou 11 / Ibrahimovic 48, Cavani 73, Di Maria 80, Aurier 90)
Reims - Lille 1-0 (Ngog 56)