Nogometaši Srbije utrli su put ka prvom mjestu u sedmoj skupini europskih kvalifikacija. Omogućio im je to beogradski remi (1-1) s Francuzima...

Golman Francuza Hugo Lloris zaradio je isključenje u desetoj minuti utakmice nakon prekršaja u kaznenom prostoru nad Nikolom Žigićem. Par minuta kasnije priliku je u vodstvo pretvorio Nenad Milijaš pogotkom s bijele točke.

U 31. je minuti na 1-1 izjednačio Thierry Henry, koji je pospremio u mrežu odbijanac domaćeg vratara Vladimira Stojkovića nakon udarca Nicolasa Anelke iz daljine. Bio je to 50. gol Barcelonina napadača u nacionalnom dresu. Nastupio je 113. put.

Do kraja utakmice Francuzi su sačuvali remi, a povremeno su čak bili i opasnija momčad na travnjaku Marakane.