Srpska nogometna reprezentacija igrat će na Svjetskom prvenstvu u Južnoj Africi, a svoje mjesto na svjetskoj smotri osigrala je pobjedom u pretposljednjem kolu kvalifikacija protiv Rumunjske s visokih 5:0.

Antićevi izabranici mogu početi slaviti. Nakon uvjerljive pobjede nad Rumunjskom Srbija je očuvala 4 boda prednosti na ljestvici skupine 7 ispred Francuske kolo prije kraja, što znači da će sljedeće godine igrati na SP-u u Južnoj Africi.

Rumunjska koja je u velikom padu forme nije imala nikakvih izgleda u Beogradu, a na kraju je pune mreže otišla kući. Mrežu im je načeo Žigić glavom nakon kornera u 37. minuti i s minimalnim vodstvom Srbije se otišlo i na odmor.

U drugom poluvremenu Srbi su zabili još četiri pogotka, a strijelci su bili Pantelić, Kuzmanović, Jovanović dvaput.

Tako Francuzima pobjeda nad Farskim otocima neće značiti ništa, i morat će Domenechovi izabranici u neizvjesno doigravanje gdje ih čekaju potencijalno iznimno neugodni protivnici.