Monacu donio prolaz u kupu

Hrvatski povremeni reprezentativac Nikola Pokrivač proslavio se sinoć u francuskom kupu fantastičnim pogotkom punom nogom iz daljine u same rašlje, u 31. minuti dvoboja Monaca i Ajaccija. Kneževski klub prošao je dalje rezultatom 2:0, za razliku od PSG-a, koji je ispao od trećeligaša.

Nikola Pokrivač specijalizirao se za lijepe pogotke iz daljine. Jedan takav zabio je i u jesenskom dijelu prvenstva.

Protiv drugoligaša Ajaccija nije bilo problema za njegov Monaco. Golovima njega i Licate lako su stigli do trijumfa i prošli dalje u četvrtfinale.

PSG nije bio te sreće.

Nogometaši trećeligaša Rodeza priredili su veliko iznenađenje pobijedivši ih 3:1. Gosti su poveli pogotkom Sammya Traorea u 9. minuti, no u 67. minuti je izjednačio Jeremy Choplin. U produžetku je Parižane 'potopio' Miguel Pacios golovima u 114. i 118. minuti.

'Ovo je čudo, nitko se tome nije nadao. U početku smo bili malo prestrašeni, no vrlo brzo smo shvatili kako ih možemo pobijediti,' kazao je dvostruki strijelac i napadač 12-te momčadi treće lige.

Natjecanje je zaključio i aktualni prvak Lyon koji je na gostovanju kod Lille izgubio 2:3. Strijelci za Lille bili su Michel Bastos (22), Hazard (44) i Fauvergue (90+3), a za Lyon pogotke su postigli Makoun (24) i Mounier (45+2).