Hrvatski napadač Tomo Šokota postigao je dva pogotka u 4-1 pobjedi Lokerena, njihovoj prvoj ove sezone, protiv Mouscrona, u 5. kolu belgijskog nogometnog prvenstva...

Niz od tri prvenstvena poraza prekinuli su nogometaši Lokerena na svom Daknamstadionu gdje su ugostili Mouscron. Velikim dijelom zasluge za to ima i bivši napadač zagrebačkog Dinama, koji je suparničku mrežu pogodio u dva navrata, što su mu i prvi pogoci za belgijski klub u koji je preselio tijekom ljetnih mjeseci.

Nakon što su Janczyk (25. minuta) i Sulejman Smajić (32.) doveli svoju momčad u uvodno vodstvo, Šokota je pogotkom okončao akciju iz 44. minute u kojoj su sudjelovali Smajić i Mario Carević. Svoj drugi, i Lokerenov posljednji pogodak, Šokota je postigao u 52. minuti ponovno iz suradnje s bosansko-hercegovačkim nogometašem.

Konačnih 4-1 postigao je Maah u 76. minuti susreta. Šokota je odigrao do 89. minute utakmice, a Carević cijeli susret za Lokeren. Baš kao i Lokeren, do prve pobjede u sezoni došao je Kortrijk i to zaslugom hrvatskog napadača Leona Benka. Bivši napadač Varteksa pogodio je mrežu Genta u 49. minuti u 1-0 pobjedi.