Prvak startao pobjedom

VIDEO Silva i Agüero osigurali prve bodove branitelju naslova Cityju

Manchester City pobjedom je krenuo u obranu naslova prvaka Engleske. Aktualni prvak u prvom je kolu gostovao u Newcastleu, a nije dopustio nikakvo iznenađenje te je slavio 2:0...

Strijelci za pobjedu Cityja bili su David Silva u 39. minuti i Sergio Agüero u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Od prve minute 'građani' su se autoritativno postavili na terenu i nizali prilike, a gol je postignut u 38. minuti. Džeko je primio loptu i sjajno petom proigrao Silvu, a Španjolac je zabio za vodstvo. U nastavku se probudio i domaćin, ali odlični Joe Hart nije im dopustio izjednačenje.

I kad su svi već očekivali kraj utakmice, u drugoj minuti sudačke nadoknade Sergio Agüero je zabio za konačnih 2:0.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Liverpool u 2-1 (1-0) pobjedi protiv njegova donedavnog kluba Southamptona na Anfieldu. Pogotke za Liverpool postigli su Raheem Sterling (23) i Daniel Sturridge (79), dok je uspješan za Southampton bio Nathaniel Clyne (56).

Prvo kolo će u ponedjeljak zaključiti Burnley i Chelsea. (VLM / Hina)

REZULTATI 1. KOLA:

Liverpool - Southampton 2-1 (Sterling 23, Sturridge 79 / Clyne 56)

Newcastle United - Manchester City 0-2 (Silva 39, Aguero 90+2)

Igrano u subotu:

Manchester United - Swansea City 1-2 (Rooney 53 / Ki Sung-yueng 28, Sigurdsson 72)

Leicester City - Everton 2-2 (Ulloa 22, Woods 86 / McGeady 21, Naismith 45)

Queens Park Rangers - Hull City 0-1 (Chester 52)

Stoke City - Aston Villa 0-1 (Weimann 50)

West Bromwich Albion - Sunderland 2-2 (Berahine 42-11m, 74 / Cattermole 5, Larsson 85)

West Ham United - Tottenham Hotspur 0-1 (Dier 90+3)

Arsenal - Crystal Palace 2-1 (Koscielny 45+1, Ramsey 90+1 / Hangeland 35)