Njemačka dobila šamar

VIDEO Senzacija u Varšavi: Poljska šokirala svjetske prvake!

Nakon Španjolske, još je jedna velika reprezentacija doživjela šok. Poljska je pred svojim navijačima senzacionalno pobijedila svjetske prvake Nijemce s 2-0...

U najatraktivnijoj utakmici subotnjeg programa kvalifikacija za Euro 2016. Njemačka je u Varšavi izgubila od Poljske 0-2. Napadač Ajaxa Arkadiusz Milik u 51. minuti doveo je Poljake u vodstvo, da bi Sebastian Mila u 88. pogodio za konačnih 2-0, pa tako Poljska nakon dvije utakmice ima maksimalan učinak.

U momčadi svjetskih prvaka bilo je dosta novih imena, Durm, Rüdiger, Bellarabi, Kramer. No, unatoč tome Nijemci su stvorili dosta gol-šansi, ali previše su promašivali, a ono što je išlo u okvir gola zaustavljao je vratar Szczesny.

U toj skupini nakon dvije utakmice i Irska ima maksimalan učinak. U subotu je lakoćom svladala amatere iz Gibraltara sa 7-0 uz tri pogotka Robbieja Keanea u prvih 18 minuta, dok je Škotska na svom terenu pobijedila Gruziju 1-0, zahvaljujući autogolu Akakija Khubutia (28).

U skupini I Albanija, koja je na startu u gostima dobila Portugal 1-0, remizirala je s Danskom. Albanija je povela u 38. minuti golom Ermira Lenjanija, a Danska je izjednačila pogotkom Lassea Vibea u 81. minuti.

U skupini F Rumunjska i Mađarska odigrali su 1-1, a isti rezultat bio je i u susretu Finske i Grčke. (Hina)

Skupina D

Irska - Gibraltar 7-0 (Robbie Keane 6, 14, 18-pen, James McClean 46, 53, Jordan Perez 51-ag, Wesley Hoolahan 56)

Škotska - Gruzija 1-0 (Akaki Khubutia 28-ag)

Poljska - Njemačka 2-0 (Arkadiusz Milik 51, Sebastian Mila 88)