U derbi utakmici nizozemskog nogometnog prvenstva, ogledu 3. kola, PSV je u Eindhovenu pobijedio velikog suparnika iz Amsterdama, Ajax, sa 4-3...

Premda su gosti iz Ajaxa vodili od 1. minute, te nakon toga i 2-1, domaća momčad je bila spremna u svakom trenutku loviti zaostatak, a ponajviše zahvaljujući dvostrukim strijelcima, Dzsudzsaku i Bakkalu.

Na drugoj strani je nezaustavljiv bio Urugvajac Luis Suarez koji je postigao prva dva pogotka za Ajax, ali to nije bilo dovoljno niti za bod. Suarez nakon tri kola već ima pet pogodaka na svom kontu.

Dario Cvitanić, argentinski nogometaš hrvatskih korijena, u igru je ušao u 83. minuti umjesto Rommedahla, ali nije stigao promijeniti rezultat koji je stajao na semaforu od 74. minute (4-3).