Nedjeljnim utakmicama nastavljeno je sedmo kolo talijanskog nogometnog prvenstva, u kojem je malo nedostajalo da gorku pilulu ponovno progutaju nogometaši i navijači Milana...

'Rossoneri' su u sedmome kolu upisali treći ovosezonski remi, ovaj puta kod Atalante je bilo 1-1, međutim, do same završnice utakmice nisu znali kako kapitalizirati isključenje Ivana Radovanovića iz 39. i anulirati pogodak Simonea Tiribocchija iz 21. minute.

Srećom po trenera Leonarda kojem se, prema pisanju talijanskih medija, itekako ljulja klupa, gol vrijedan boda pogodio je Ronaldinho u 83. minuti utakmice. Ponovno je nekad sjajni Brazilac u utakmicu startao s klupe za rezervne igrače, tek početkom drugoga dijela ukazana mu je prilika kada je zamijenio Flaminija. Bod će tek nakratko zamaskirati novo loše izdanje kluba sa San Sira koji nakon sedam odigranih utakmica na kontu ima tek devet bodova.

Nakon dva prvenstvena remija slast pobjede ponovno su okusili nogometaši Rome, a sve zahvaljujući svom neuništivom i sjajnom kapetanu Francescu Tottiju. Iako se do subotnjih popodnevnih sati nije znalo hoće li uopće nastupiti, Totti ne samo da je igrao, nego je postigao i dva pogotka kojima je uvodno vodstvo Napolija (Lavezzi 25. minuta) prvo izjednačeno, a potom i premašeno. Bili su ovo peti i šesti ovosezonski pogoci za Rominu ikonu.

Ivan Jurić još uvijek zbog puknuća kolateralnog ligamenta desne noge ne kandidira za dres Genoe koja je slavila uvjerljivu 3-1 pobjedu na gostovanju kod Bologne. Minutažu su zato u sedmome kolu Serije A dobili Mato Jajalo i Dario Knežević u međusobnom ogledu i remiju bez pogodaka Siene i Livorna. Jajalo je za domaćina odigrao uvodnih 54 minuta, dok je Knežević kod gostiju zamijenjen na poluvremenu utakmice.

Mario Brkljača još uvijek čeka debi u dresu Cagliarija, koji je u ovome kolu poražen na domaćem terenu od Chieva 2-1.

Sampdoria je odigravši 1-1 protiv Parme propustila zasjesti na vrh prvenstvene ljestvice. Priliku za učiniti isto imat će u kasnijim satima nedjelje Juventus koji gostuje kod Palerma.