Vratili se kući pune mreže

Momčad Fiorentine pobijedila je na svom stadionu Romu s 4-1 u 33. kolu Serije A, i tako povećala svoje izglede za plasman u kvalifikacije Lige prvaka sljedeće sezone, a Rimljanima praktički zatvorila vrata za tu mogućnost.

Fiorentina je uvjerljivom pobjedom skočila na četvrto mjesto na ljestvici s 58 bodova, sada šest više od Rome. Između njih je Genoa sa 57 bodova i susretom manje. Budući da je četvrto mjesto zadnje koje vodi u Ligu prvaka, Roma je ovim porazom svoje izglede za plasman u elitno nogometno natjecanje svela samo na teoriju.

Imali su Rimljani u Firenci 17 udaraca na gol domaćina, ali samo dva u okvir gola. Fiorentinu je s dva gola predvodio Alberto Gilardino, u 47. i 67. minuti, čime je stigao do brojke od 18 golova ove sezone u Seriji A. Prije njega je mrežu gostiju zatresao Juan Vargas, već u 6. minuti, a Massimo Gobbi je pogotkom u 73. minuti zaključio efikasnu večer domaćina. Počasni gol za Romu zabio je Julio Baptista u 86. minuti. Domaćinima je pomoglo i isključenje Davida Pizzara, koji je u 59. minuti dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.