Hat-trick Chicarita

VIDEO Rebić ušao i spasio Kovačev Eintracht, Bayern se provukao!

Drugo kolo zaredom nekadašnji hrvatski reprezentativac sudjeluje u akcijama koje donose bodove.

U 5. kolu Bundeslige Eintracht Frankfurt, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, u subotu je na svom terenu protiv Herthe odigrao 3:3, a hrvatski napadač Ante Rebić bio je asistent za treći gol Eintrachta u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Bila je to utakmica puna obrata. Hertha je povela 19. minuti golom reprezentativca BiH Vedada Ibiševića, da bi na poluvrijeme Eintracht otišao sa prednošću 2:1. U nastavku opet preokret, pogocima Ibiševića (58) i Essweina (65) Hertha opet vodi, sa 3:2. No, u drugoj minuti sudačke nadoknade Michael Hector je na dodavanje Rebića poravnao na 3:3.

Zanimljivo, Rebić je u prošlom kolu asistirao za pobjednički pogodak protiv Bayer Leverkusena.

Prošle sezone Niko Kovač je uspio spasiti Eintracht od ispadanja, a sada je peti sa 10 bodova.

Vodeći Bayern je u gostima kod Hamburgera slavio sa 1:0 pogotkom Joshue Kimmicha u 89. minuti. Bayern je tako zadržao stopostotan učinak, ima 15 bodova, dok je HSV ostao pri dnu ljestvice sa jednim bodom. Alen Halilović nije bio u sastavu HSV-a.

Mainz je poražen od Bayer Leverkusena sa 2:3, a trostruki strijelac za goste bio je Javier Hernandez Chicharito (32, 66, 90+2).

Dan ranije Borussia Dortmund je pobijedila Freiburg s 3:1.