Maracana proključala

Bivši napadač hrvatske nogometne reprezentacije Eduardo Alves da Silva svojim je pogotkom u 71. minuti osigurao 2-1 (0-1) pobjedu Flamengu protiv Atletica Mineira u susretu 16. kola brazilskog prvenstva igranom na Maracani.

Eduardu je ovo drugi pogodak za Flamengu u četvrtom nastupu, a njegov novi klub ostvario je treću pobjedu u nizu kojom se probio s posljednjeg, 20. mjesta na ljestvici na 13.

Eduardo je u igru ušao u 62. minuti pri rezultatu 0-1, prvo je izborio 11-erac za izjednačenje, a onda je samo devet minuta od ulaska u igru pogodio glavom za vodstvo svoje momčadi od 2-1.

Prvi pogodak za Flamengo Eduardo je postigao prije 10 dana također na Maracani za 1-0 pobjedu protiv Sporta iz Recifea, a i u tom je dvoboju ušao kao zamjena s klupe.

Flamengo sada ima 19 bodova, četiri više od klubova koji se nalaze u zoni ispadanja, dok je Atletico Mineiro osmi sa 23 boda. Na vrhu je Cruzeiro sa 33 boda i utakmicom manje, slijede Internacional sa 31 i Sao Paulo sa 29.